Bayi Girişi
  • Türkçe
  • English
  • العربية
  • French
  • Pусский

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 Sayılı Kanun ve tebliğlerde yer alan "Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler" arasında yer alan:

  • 10UY0002-3 Makine Bakımcı (Seviye 3)
  • 10UY0002-4 Makine Bakımcı (Seviye 4)
  • 12UY0105-3 Makine Montajcısı (Seviye 3)
  • 12UY0105-3 Makine Montajcısı (Seviye 4)
  • 11UY0013–3 Endüstriyel Boru Montajcısı (Seviye 3)

mesleklerinde, Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Söz konusu Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan adayların sınav ve belge masrafları İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Bu Kapsamda,

"HYDROTİME (Mehmet Komsan Makine İmalat San. Ve Tic. Ltd. Şti)."  ile  TÜRKAK’ tan akredite edilmiş ve MYK tarafından yetkilendirilmiş aşağıda isimleri yazılı olan “Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları (YBK)" arasında, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun belgelendirme teşvikleri kapsamında ‘’Üretici Firma Tek Nokta Başvuru Protokolü’’ imzalanmıştır.

Proje ile ilgili meslek erbaplarının; bağımsız ve tarafsız bir şekilde elde edecekleri, Ulusal ve Uluslararası Akreditasyonu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olmaları, ilgili mesleklerin belgesi olan uzman kişiler tarafından icra edilmesinin sağlanması, bu sayede ülkemizdeki ustalık kalitesinin ve buna bağlı olarak profesyonellik düzeyinin artırılması, iş gücüne katkıda bulunulması, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması hedeflenmektedir.  

Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları, protokol imzalanan Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları tarafından yapılacak ve sınav sürecinde yazılı ve uygulamalı sınav ücretleri "HYDROTİME (Mehmet Komsan Makine İmalat San. Ve Tic. Ltd. Şti)."  tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler, ilgili meslek alanlarında Mesleki Yeterlilik Belgesinin sahibi olacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak isteyen kişilerin taleplerini, protokol imzalanan Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları ve Mehmet Komsan Makine İmalat San. Ve Tic. Ltd. Şti’ nin aşağıda bulunan adreslerine iletmeleri gerekmektedir;

Üretici Firma Adres Bilgileri::

HYDROTİME (Mehmet Komsan Makine İmalat San. Ve Tic. Ltd. Şti)  

Fevzi Çakmak Mh. Konsan Org. San. 10726 Sk. No:29-31 Karatay/KONYA 

Tel No:  0 332 346 09 02 (Pbx)

Fax No: 0 332 346 09 04

Mail: muhasebe@hdyrotime.com.tr

 

Protokol İmzalanan Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları (YBK) ve Adres Bilgileri:

Artun Belgelendirme Lab.Müh.ve Dan.Hiz.San.Tic.Ltd.Şti.

Mehmet akif Mah. Fatih Bul. Karaoğlu İş Merkezi No:147/101 Sultanbeyli/İstanbul

Tel No : 0216 398 40 20

Mail : info@artunbelgelendirme.com.tr

SC Belgelendirme (SC Proje Yön. Dan. Tur. Ve Tic. Ltd. Şti.)

İçerenköy Mh. Engin Sok. No:4/5 Ataşehir / İSTANBUL

Tel No: 0850 305 46 65

Mail: bilgi@scbelgelendirme.com.tr